Ascheri

ASCHERI
Winnice i piwnice od 1880 roku, obecnie jest to juz 6 pokolenie winiarzy Ascheri, o kultywacje tradycji dba Matteo Ascheri.

Ze względu na swoje znakomite wina winnica Ascheri jest niewątpliwie jednym z najlepszych producentów win w Piemoncie. To miejsce w najwyższej lidze nie jest dziełem przypadku: dzięki naturalnej, precyzyjnej metodzie pracy z wyselekcjonowanymi klonami odmian winorośli, które rosną w najlepszych lokalizacjach winnic w regionie, Matteo Ascheri wydobywa ze swoich win maksymalny potencjał wyrazisty piemonckiego terroir.

W świecie, w którym wina są zazwyczaj produkowane przy użyciu tych samych winogron, tej samej technologii, tych samych dodatków, tego samego dębu poddawanego dojrzewaniu, a przede wszystkim tych samych winiarzy, naszym celem jest uzyskanie wina, które będzie wyrazem winnicy, z której pochodzi. z winogron, z których jest wykonany, a przede wszystkim naszych własnych pomysłów.
Naszym zadaniem nie jest tylko produkcja świetnych win w optymalnych rocznikach – co stosunkowo łatwo jest osiągnąć być – ale w produkcji dobrych win z trudnych roczników, co jest niezwykle trudnym wyzwaniem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4