Cloudy Bay

Cloudy Bay to kultowa nowozelandzka marka znana z wprowadzenia nowozelandzkich win do najwyższej światowej ligi, dzięki uznanemu na całym świecie Sauvignon Blanc. Założona w 1985 roku przez Davida Hohnena z Margaret River w Zachodniej Australii, jest teraz częścią portfolio marki LVMH (Moet Hennessy Louis Vuitton).

Historia Cloudy Bay sięga lat 80. XX wieku, kiedy to areał winnic w Marlborough był stosunkowo mały, a produkcja wina na skalę międzynarodową nie była jeszcze popularna. Jednak właśnie wtedy Cloudy Bay przyczyniło się do ugruntowania międzynarodowej reputacji win z Nowej Zelandii. Ich sauvignon blanc stał się szczególnie ceniony za intensywne aromaty owoców tropikalnych i kwasowość.

Poza sauvignon blanc, Cloudy Bay produkuje również inne odmiany, takie jak chardonnay i pinot noir. Ich wina są cenione przez koneserów na całym świecie i często uznawane za wzorzec dla win z Nowej Zelandii.

Cloudy Bay odgrywa istotną rolę w rozwoju przemysłu winiarskiego w Nowej Zelandii, a ich kontynuacja produkcji wysokiej jakości win pozwoliła im zachować pozycję lidera na rynku międzynarodowym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2