Cusumano

Historia Cusumano sięga roku 2001, kiedy dwaj bracia, Diego i Alberto Cusumano, postanowili przekształcić rodzinne gospodarstwo winiarskie w prawdziwą manufakturę wina. Ich pasja i miłość do ziemi, na której dorastali, była głównym motorem napędowym rozwoju marki. Pracowali wspólnie z rodzicami, Teresą i Giuseppe, aby kontynuować dziedzictwo winiarskie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Cusumano jest zlokalizowane na Sycylii, to kraina o wyjątkowych warunkach klimatycznych i glebowych, które sprzyjają uprawie różnych odmian winorośli. Cusumano posiada winnice w kilku regionach Sycylii, w tym wokół Palermo, na południu wyspy i na wyspach Liparyjskich.
Oznacza to, że Cusumano ma szeroki zakres mezoklimatów i typów gleby, z którymi można pracować, aby zoptymalizować warunki uprawy dla każdej odmiany i osiągnąć złożoność w mieszankach wielostanowiskowych. Dwa flagowe wina Cusumano to Sàgana, wytwarzana wyłącznie z Nero d’Avola oraz Noa, która jest mieszanką Nero d’Avola z Merlotem i Cabernet Sauvignon. Oprócz tych dwóch win Cusumano produkuje szereg win „cru” z odmian winorośli, takich jak Pinot Nero, Chardonnay i Moscato. Większość win jest klasyfikowana jako Sicilia IGT lub Terre Siciliane IGT.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8