Nativ

Firma Nativ Srl powstała w sercu Irpinii, w Paternopoli, z woli dr Mario Ercolino, enologa o międzynarodowej sławie, i dr Roberty Pirone, specjalizującej się w naukach o żywności, w celu produkcji doskonałych win wynikających z ważnego i głębokie doświadczenie w tej dziedzinie.

Firma założona w 2008 roku zajmuje się produkcją typowych win lokalnych , w szczególności Fiano di Avellino, Greco di Tufo, Falanghina, Aglianico i Aglianico di Taurasi.
Winogrona uprawiane są na własnej ziemi, znanej ze szczególnej żyzności dzięki glebie pochodzenia wulkanicznego, i rozciągają się na obszarze około 15 hektarów, pomiędzy Paternopoli i Taurasi.
Dlatego też nazwa NATIV narodziła się, aby poprzez rodzime produkcje reprezentować początki “irpińskiej” uprawy winorośli, nakreślając w ten sposób koncepcję „rodzimości tego miejsca”, która urzeczywistnia się w produkcji win z typowych winogron naszego terytorium.
Winogrona uprawiane na tych ziemiach zawsze reprezentowały symbol kultury IRPINIA, a produkowane wino lepiej niż jakiekolwiek inne odzwierciedla „made in Italy”

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4