Ortega Ezquerro

Bodegas y Viñedos Ortega Ezquerro znajduje się w Tudelilla, wiosce o głęboko zakorzenionych tradycjach w świecie wina, winiarnia ze starymi winoroślami uprawiana obecnie użyciu nowoczesnych technik uprawy winorośli.

Jej historia zaczyna się od Quintína Ortegi, który z determinacją, wytrwałością i ciężką pracą zaczął uprawiać winorośla i budować fundamenty obecnej winnicy. Jakiś czas później jego prawnuk, Carmelo Ortega, obecny dyrektor, założył swoją siedzibę w starej rezydencji, która w przeszłości była już używana jako winiarnia.

Tak więc rodzina Ortega jest jedną z tych rodzin z tradycją winiarską, która była w stanie iść naprzód i dostosować się do współczesnych czasów, zachowując swoje dziedzictwo, jakość i rzemieślniczą produkcję swoich win, ale nie zaniedbując nowoczesnej enologii.

Winnice Bodegas y Viñedos Ortega Ezquerro znajdują się w La Pedriza de Tudelilla, obszar\ osłonięty przez Sierra La Hez. Ta uprzywilejowana lokalizacja, wraz ze szczególnymi cechami gleb i klimatu, sprzyjają optymalnemu rozwojowi winogron.

Winnice znajdują się na wysokości 650 metrów nad poziomem morza, z dużą ilością głazów w glebie, chronione przed mrozem przez góry i z kontrolowaną wilgotnością w lecie. To, wraz z innymi cechami, nadaje stuletnim Garnacha i Tempranillos głębię, równowagę i idealne dojrzewanie do produkcji najlepszych win.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5