Podere Barbi

Rodzina Barbi-Ferrari z entuzjazmem angażuje się w produkcję win, które robią różnicę na terytorium Orvieto. Ich celem jest ciągłe dążenie do doskonalenia, zarówno w winnicach, jak i w piwnicach.

Mocno wierzą w wybór odmian i klonów i są dumni, że mogą współpracować ze swoimi importerami i ich zespołami, aby ich wina były dobrze znane i cenione w ponad 25 krajach na całym świecie.

Winnice znajdują się na szczycie wzgórza, na wysokości około 300 m n.p.m., w obszarze zwanym „I Poggi di Baschi”, znanym z produkcji wspaniałych win.
Gleba może być gliniasta, marglista lub tufowa, czasami z drobnymi kamyczkami; co zaskakujące, jest również bogate w skamieniałości, generując wysoką zawartość minerałów, idealną do uzyskania stałej kwasowości w winach białych. Winnice zajmują zbocza wystawione na południowy wschód i południowy zachód.

Schodząc do najniższej części winnic, natkniemy się na ogromną skalistą piwnicę, na której spoczywa nasze wzgórze. Gdy ta skalista ściana zabarwia się na w promieniach słońca na żółto, to rzadki widok!

System hodowli to pojedynczy lub podwójny Guyot w przypadku winorośli białej i ostrogowy w przypadku winorośli czerwonych. Warto podkreślić, że na naszej posesji obowiązuje zakaz chemicznego odchwaszczania, a zabiegi pielęgnacyjne ograniczono do minimum.

W Podere Barbi jest otoczone winoroślą. Roztacza się widok na małe jezioro Corbara otoczone zielonymi wzgórzami, a z gospodarstwa roztacza się wspaniały widok na miasto Orvieto spoczywające na skalistej, tysiącletniej platformie.
Podere Barbi oferuje także fantastyczne rustykalne, starowłoskie pokoje dla gości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3